До України завітав "Дядя Ваня"

Російська класика в литовській трактовці. Відомий режисер Рімас Тумінас привіз в Україну найгучнішу прем'єру цього сезону - "Дядю Ваню" з Сергієм Маковецьким у головній ролі. У московському театрі Вахтангова квитки на цю виставу розкуповують за два місяці. В ці хвилини Чехова з аншлагом грають у київському театрі імені Франка. Враження від Надії Стешенко-Григор'євої.

Надія Стешенко-Григор'єва, журналіст:

- До вистави - дві години. Актори обживають новий театральний майданчик, режисер на ходу змінює мізансцени. Маковецький - дядя Ваня і Вдовиченков - Астров вкотре проходять одну й ту саму сцену. Щоразу вистава обростає новими подробицями. Дихає і розвивається, немов жива.

Рімас Тумінас, художній керівник театру ім. Вахтангова:

- Те наблюдения прошлых спектаклей переношу или меняю на сегодняшний. Это необходимо, это нормально для того, чтобы поддерживать жизнь.

Галина Коновалова у театрі Вахтангова понад 70 років. Бачила різних режисерів. Каже, Рімаса Тумінаса, який очолив театр після Михайла Ульянова , зіркова трупа прийняла не одразу. Але за два роки "литовський варяг", як охрестила Тумінаса преса, підкорив не лише акторів, але й всю театральну Москву. А "Дядя Ваня" в його постановці став найгучнішою прем'єрою цього сезону.

Галина Коновалова, заслужена артистка Росії:

- Он каждую репетицию что-то меняет. Вот я почему сейчас тороплюсь: он взял, изменил мизансцену, сказал "отсюда" пойдешь. Все по-другому. Он все время работает, потому что он режиссер до мозга костей. 

На сцені - жодних ознак чеховського побуту. Ані саду, ані самовару на столі. Жовта куля місяцями вихоплює з темряви обличчя і долі героїв.

Адомас Яцовскіс, сценограф вистави:

Я хотел что-то, как будто и не было декораций. Никакого быта. Ставя Чехова, хотелось избежать чеховщини. 

Напівросіянин, напівлитовець, Рімас Тумінас обожнює Антона Павловича і звертається до нього час від часу : в "Чайці". "Вишневому саду", "Дяді Вані". Впевнений, лікар Чехов завжди здатен виписати простий, але дуже ефективний рецепт від духовної плісняви.

Надія Стешенко-Григор'єва, Володимир Банас

Другие новости:

 

Украине грозит эпидемия кори - сообщение от Андрея Пальчевского


Опубликовано: 14.12.2011

Андрей Пальчевский, который является не только автором и ведущим программы Глубинное Бурение, но также президентом фонда «Евролаб», хотел бы посоветовать всем, кто волнуется по поводу опасности эпидемии кори, заходить на крупнейший портал о здоровье eurolab.ua для получения последней информации и всех данных о болезне и возможной эпидемии.

Читать подробнее
 

Глибинне Буріння до дня пам'яті жертв Голодоморів - думки визначних сучасників


Опубликовано: 26.11.2011

Андрій Пальчевський та проект Глибинне Буріння до дня пам'яті жертв Голодоморів 26 листопада 2011 р. підготували відео з думками визначних українців щодо трагедіі 1932-1933 років. Одна з найстрашніших трагедій двадцятого століття змушує всіх нас задуматись про те, що потрібно, аби гідно пам'ятати трагедію та вшановувати загиблих сьогодні? Які висновки потрібно зробити? Про трагедію Голодомору висловились: Андрій Пальчевський, Оксана Забужко, Блаженніший Любомир (Гузар), Левко Лук'яненко, Михайло Резникович, Сергій Квіт, Іван Драч, Мирослав Попович, Василь Шкляр, Ніна Матвієнко. Запалимо свічку 26 листопада та подумаємо про історію нашої країни та всі жертви, які люди на цій землі полягли під час Голодомору.

Читать подробнее
 

Повтор Глубинного Бурения по средам в 20-20 на Первом


Опубликовано: 20.10.2011

Хорошая новость - теперь кроме премьерного времени (суббота в 12-30) Глибинне Буріння выходит в повторе в среду в 20-20. Не пропустите! В ближайшее время вы сможете увидеть беседы с Борисом Гребенщиковым, Блаженным Любомыром Гузаром, Юрией Башметом, Гошей Куценко, Юрием Стояновым и многими другими интереснейшеми людьми!

Читать подробнее


Главная Гости Выпуски Новости Ведуший Контакты © "Глибинне Буріння" 2011. Все права защищены